Scroll Top

Εξ Αποστάσεως Προγράμματα Σπουδών Πανεπιστημίου Αναγνωρισμένα από τον ΔΟΑΤΑΠ

Αποκλειστική συνεργασία σε Αναγνωρισμένα Εξ Αποστάσεως Προγράμματα σπουδών Frederick University - UCERT!

Το Frederick University Cyprus είναι Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα που εδρεύει στη Λευκωσία με παράρτημα στη Λεμεσό. Ιδρύθηκε το 2007, ενώ από τον Ιανουάριο του 2012 έχει άδεια λειτουργίας από το Υπουργικό Συμβούλιο. Είναι στην πρώτη θέση #1 ανάμεσα σε όλα τα ιδιωτικά πανεπιστήμια της Κύπρου, σύμφωνα με το παγκόσμιο σύστημα αξιολόγησης πανεπιστημίων U-Multirank.

Το Πανεπιστήμιο Frederick είναι αναγνωρισμένο από τον ΔΟΑΤΑΠ ως Ομοταγές προς τα ελληνικά ΑΕΙ. Πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα Πανεπιστήμια στην Ελλάδα όσον αφορά στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση, με ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα, εστιασμένο στο φοιτητή και τις ανάγκες του, έχοντας διεθνείς διακρίσεις.

Η συνεργασία της UCERT, μέλος του Ομίλου DGROUP, με το Πανεπιστήμιο Frederick ξεκίνησε τον Ιούλιο του 2020 για την προώθηση εξ αποστάσεως Προγραμμάτων Σπουδών του σε όλη την Ελλάδα, με χιλιάδες να το περιγράφουν ως το «Πανεπιστήμιο της καρδιάς μου»!

Σε όποιο σημείο της καριέρας σου και αν βρίσκεσαι διάλεξε τώρα το πτυχίο που σου ταιριάζει!
Προγράμματα Εξ Αποστάσεως

Σχολή Νομικής & Διοίκησης Επιχειρήσεων

Κάνε το επόμενο βήμα στην καριέρα σου με τα εξ αποστάσεως προγράμματα του Frederick University!

Πανεπιστήμιο Αναγνωρισμένο και ομοταγές προς τα Ελληνικά Α.Ε.Ι  (ΔΟΑΤΑΠ)

Αναγνωρισμένα διεθνή προγράμματα και τίτλοι σπουδών

Δυνατότητα part time φοίτησης

Εγγραφές 2 φορές το χρόνο (Φεβρουάριο – Οκτώβριο)